İskeçe (Xanthi)

İskeçe (Xanthi)

Yapılacak şeyler - genel

Hemen yanıbaşımızdaki Karnavalı ile ünlü Türkçe’de İskeçe,Yunanca’da ise Xanthi.Kavala’ya 40 dakika Edirne’ye ise 180 dakikalık mesafededir.

Gezi Makinesi Yunanistan’ın hatta Balkanlar’ın en keyifli festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı’na, sizi komşu ülkede çok keyifli bir deneyime davet ediyor. 40’tan fazla derneğin ve oluşumun katıldığı, kostümlerle ve geleneksel giysilerle sokakların festival havasına büründüğü İskeçe Karnavalı döneminde eğlencenin yanı sıra yerel lezzetlerin ve şarapların servis edildiği tezgâhlar da sokakları süslüyor.

Keyifli geçit törenlerinin ve eğlencelerin yanı sıra sayısız konser, tiyatro gösterileri, müzik ve dans geceleri, sergiler ve çeşitli oyunları da gerçekleştiği festival boyunca kentin tarihi geleneklerini yansıtan olayların canlandırmaları da yapılıyor.

2017 yılında 24-26 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan karnavalda, Yunanistan’ın dört bir yanından gelen grupların değişik kostümlerle sokakları doldurduğu geçit törenlerinin en etkileyicisi ise Karnaval Geçidi Gecesi. Müzik eşliğinde çılgınca dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz geçit, şehrin merkezindeki meydanda büyük bir partiyle sona eriyor.

Binlerce kişinin bir renk cümbüşü yarattığı, eğlencenin ve müziğin doruklarına varıldığı bu festival, geçmiş ve gelecek arasında bir neşe köprüsü kurmayı başarıyor. Siz de bu unutulmaz deneyimin parçası olmak istiyorsanız İskeçe Karnavalı’nı ziyaret edin sokakları dolduran mutlu kalabalığın arasına karışın.

 

YerXanthi

Ne yazık ki şu anda uygun bir konaklama seçeneği bulunmamaktadır.

Ne yazık ki şu anda uygun bir tur programı bulunmamaktadır.

Ne yazık ki şu anda uygun bir festival bulunmamaktadır.

Ne yazık ki şu anda uygun bir araç kiralama hizmeti bulunmamaktadır.