Kaş

Kaş

Yapılacak şeyler - genel

 

Antik uygarlıklara ev sahipliği yapmış Simena ve Patara iki kol gibi yanında uzanmış şekilde yer alan Kaş,bugünkü adını yarımada şeklindeki sahilinden dolayı almıştır.Yat turizmi açısından önemli bir konumda bulunan belde;tarihi yerleri,kumsalları,şık restoranları ve sıcacık belde halkıyla öne çıkıyor.En yakın havalimanı Antalya’ya 180 km mesafede olup virajlı yolları ile ulaşımı yormaktadır.Kente vardığınızda ise kentin güzelliği tüm yorgunluğu üzerinizden almaktadır.

Denize kıvrım kıvrım uzanan bir yarım adanın içindeki koya kurulmuş Antiphellos Antik Kenti daha yaklaşırken etkileyen manzarasıyla Antalyanın en farklı coğrafyasında Türkiye’nin ünlü tatil beldelerinden birisidir.Akdeniz’in bozulmamış beldelerinden olan Kaş ,Antik döneme ait kentler ve eşsiz doğa güzellikleriyle birçok güzelliği bünyesinde barındıran şirin mi şirin bir Antalya ilçesidir.

12 km uzunluğundaki Caretta Caretta kaplumbağlarına ev sahipliği yapan Patara Plajı,Kalkan’da yer alan Akdeniz’in en güzel plajı Kaputaş Plajı,Türkiye’nin en iyi dalış noktası olan doğal sit alanı olarak kabul edilmiş Kekova,Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Xanthos Antik Kenti,Kaya Mezarları ile ünlü Demre,63 km mesafedeki Saklıkent Kanyonu,Antik Likya kentlerinden Simena ile  Akdeniz ‘in kültür ve doğa güzellikleri ile Türkiye’nin en önemli turistlik merkezlerinden birisidir.

 

YerKaş
Konuşulan DillerTürkçe
Para BirimiTL

Spor ve Doğa

Yamaç Paraşütü

Kaş'ın eşsiz doğa güzelliklerini gökyüzünden seyretme fırsatı sunan dünya'da ve ülkemizde hızla yükselişte olan  yamaç paraşütü Kaş'da profosyonel yamaç paraşütçüleri tarafından yapılmaktadır.

Dalış

Yüzeyi cam tekneler ve profosyonl dalgıçlar ile Türkiye'nin en iyi dalış noktasında daha önce görmediğiniz güzelliklere dalabilirsiniz.

Tekne Turu

Kaş Marina'dan kalkan tekneler ile Akdeniz'in masmavi sularında 1 gün geçirmeye kim hayır der ki !  Koy koy gezip denizin ve mavinin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

Spor ve Doğa Resim

Kültür ve Tarih Bilgileri

Patara Plajı 

Patara bir Likya kentidir ve Likya Birliği'nin başkentliği yapmıştır.Likya Birliği'nin 3 oy hakkına sahip 6 kentinden biridir.Bizans döneminde de gelişimini sürdüren bu kent hristiyanlarca kutsal kabul edilen Noel Baba ( Saint Nicholas ) bu kentte doğmuştur.Apollo Tapınağı'na ev sahipliği yapan Patara Plajı 12 km uzunlığındaki yer yer derinliği 200-300 metreye inen ince kumlu Caretta Caretta kaplumbağlarının yumurta bırakma alanlarından olan bu plaj koruma altındadır.

Kaputaş Plajı

Yer altından akmakta olan suyun deniz suyuna karışması sonucu suyu daima temiz ve turkuaz renginde olan plaj Akdeniz'in en güzel plajlarından olup görülmeye değerdir.

 

Kültür ve Tarih Bilgileri Resim

Ne yazık ki şu anda uygun bir konaklama seçeneği bulunmamaktadır.

Ne yazık ki şu anda uygun bir tur programı bulunmamaktadır.

Ne yazık ki şu anda uygun bir festival bulunmamaktadır.

Ne yazık ki şu anda uygun bir araç kiralama hizmeti bulunmamaktadır.